Dave’s Kitchen: Лиснати Медитерански тартови

По успешниот почеток со коктелот од вишни, на YouTube каналот на Dave’s Kitchen оваа недела имаме можност да погледнеме рецепт за превкусни и мошне лесни лиснати тартови.За овој рецепт ќе ви бидат потребни следните состојки:

 • 250 гр лиснато тесто
 • 2 млади кромидчиња
 • 250 гр кисела павлака
 • 1 лажичка оригано сол и мелен црн пипер
 • 150 гр рендан кашкавал
 • 1 јајце маслиново масло
 • 2 грста свежа рукола
 • 200 гр шери домати
 • 70 гр горгонзола сирење
 • 100 гр каламата маслинки

Начинот на подготовка погледнете го во прилогПрочитајте: затвори
 • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби