Dave`s Kitchen: Брза торта со кокос без печење

Доколку копнеете по едноставен рецепт кој не само е одличен на вкус, туку и лесно се подготвува, тогаш сте на вистинското место.

Денеска со Dave’s Kitchen приготвуваме рецепт за торта без печење од која сигурно ќе барате парче повеќе.

Потребни состојки:

-400-500 гр бисквити
-100 мл млеко за потопување на бисквитите

-250 мл. млеко
-1 кесичка пудинг од кокос
-2 кесички ванилин шеќер
-2 лажици путер

-1 тегла крем Lino Lada кокос 350гр

-2 кесички за шлаг пена
-250 мл. млеко
-1 кесичка за шлаг крема ванила Dolcela
-125 мл млеко кокос за декорација
-1-2 пакувања Kviki Choco Lols  топчиња со кокос за декорацијаПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца другари, едниот стар ловџија, другиот тазе, одат на лов. Влегуваат тие во шумата и стариот ловџија му вика на новајлијата:
- Седи сега ти во грмушкава и глас да не си...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1640.- Во Антверпен умре Петар Паул Рубенс,...
1672.- Во Москва е роден Петар Велики, цар на...
1778.- Во Париз умре Франсоа Волтер, француски...
1918.- Умре Георгиј Валентинович Плеханов, руски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби