Dave`s Kitchen: Подгответе превкусен макарунс следејќи неколку едноставни чекори

Макарунсот се едни од најделикатните колачиња за подготовка.

Сепак, со овој рецепт од Dave’s Kitchen ќе научите како да се справите со предизвикот и преку неколку едноставни чекори да ги направите во својот дом.

Потребни состојки:

  • 3 белки, на собна температура
  • 70 гр шеќер во прав
  • 100 гр брашно од бадеми (200-250 г бадеми измелени ситно и пресеани низ сито за да добиете 100 г брашно од бадеми)
  • 150 гр шеќер во прав
  • Чоколаден крем со лешници
  • Џем од малини

Добар апетит и забавно готвење! За повеќе рецепти посетете ја официјалната ФБ страна на Давор, Dave’s Kitchen.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето и вели на мајка си:
- Мамо, види, секојпат кога му давам на кучето колаче му се крева опашката.
- Сине, не му ги давај сите, чувај малку и за татко ти.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
138.- Умре римскиот цар Публиј Еилиј Адријан, кој...
1509.- Роден е Жан Калвин, верски реформатор,...
1559.- Умре францускиот крал Анри Втори, татко...
1774.- По шестогодишната војна меѓу Русија и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби