Dave`s Kitchen: Ароматичен и кремав чоколаден мус

Доколку сте голем љубители на чоколадниот вкус, овој рецепт од Dave’s Kitchen со сигурност ќе Ви се допадне.

Чоколадниот мус се подготвува со само неколку едноставни состојки кои најверојатно веќе ги имате во својот дом.

Потребни состојки:

  • 120 г темно чоколадо
  • 1 лажица путер
  • 3 јајца, на собна температура
  • 2 лажици шеќер во прав
  • 1 кесичка за шлаг
  • 120 мл. млеко

За декорација:

  • Jагоди или друго овошје
  • Лесно изматен шлаг
  • Рендано чоколадоПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си одат тројца будали по железничка пруга и едниот вели:
-колку долги се овие степеници, бреее, крај немаат
Вториот вели:
-абе остај што се долги, па и оградава ја ставиле...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби