ЗЛАТНИ ГЛОБУСИ 2019

Лејди Гага како принцеза од бајка со накит вреден 5 милиони долари

По Оскарите, Златните глобуси се втората најпрестижна филмска манифестација на која на едно место можеме да ги видиме познатите ѕвезди од светот на шоу бизнисот.

На црвениот тепих на Глобусите и оваа година забележавме низа интересни креации од врвните модни куќи, кои повеќе или помалку се вклопија во стилот на звучните холивудски имиња.

Почетокот на 2019-та се покажа мошне среќен за ѕвездата на „A Star Is Born“ пејачката Лејди Гага. Освен што си замина дома со награда за најдобра оригинална песна, Гага несомнено беше најгламурозната актерка на вечерта.

Нејзиниот небесно син фустан од колекцијата на Валентино беше надополнет со Tiffany Aurora - префинет рачно изработен дијамантски ѓердан во вредност од неверојатни 5 милиони долари. Уникатното парче накит се состои од 300 дијаманти и посебен 20 каратен камен во форма на капка, кој е поставен во централниот дел.

Дијамантите го „зачинија“ изгледот на принцеза, па Гага вешто и избега на конкуренцијата од холивудски дами кои се обидуваа да бидат забележани на црвениот тепих.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби