ФОТО: Црвен тепих на TIME 100 галата во Њујорк

Линколн центарот во Њујорк вчера вечер на едно место ги собра едни од најзвучните имиња од шоубизнисот по повод 15-тата TIME 100 гала вечера во чест на листата на највлијателни луѓе на светот која ја прави Time магазинот.

На црвениот тепих имавме можност да ги видиме Тејлор Свифт, Бри Ларсон и Емилија Кларк, кои храбро зачекорија во фустани во светли бои и интересни кроеви. Покрај нив тука беа и Марта Стујарт, Наоми Кембел, Џулиен Мур и ред други. Како изгледаа за оваа прилика погледнете во прилог.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Трпе ќарил некоја плавуша.
И после добриот секс, на плавушата и текнало:
- А бе да не имаш сида?
- Не, а што ти текна?
- Не би сакала пак да добијам!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби