МЕТ гала 2019: Модна парада на ексцентрични креации

Темата на годинешниот МЕТ бал „Camp: Notes on Fashion“ ги поттикна познатите повторно да излезат од својата комфорна зона и да експериментираат со малку поексцентричен изглед соодветен за оваа модна манифестација, што традиционално се одржува во Њујорк.

Ким КардашијанОваа реалити ѕвезда секогаш се труди да биде забележана, па Мет балот не беше исклучок од тоа. Кими зачекори покрај Каније Вест во необичен, но мошне впечатлив латекс фустан со кристали дизајниран од Thierry Mugler.

Лејди ГагаГага и ексцентричноста одат рака под рака. Пејачката приреди вистинско мини стриптиз шоу во 4 различни облеки. Најпрвин ја видовме во огромен розов фустан, за по кратко време заврши по долна облека.

Cardi BЕден од најдраматичните изгледи на вечерта несомнено е оној на Cardi B која што носеше креација од Thom Browne. За изработката на фустанот беа потребни 35 луѓе и 2000 работни часови.

Кети ПериЗа некои иновативна, за други помалку смешна. Кети Пери годинава беше подвижен лустер. Она што е уште поинтересно е што во креацијата беа употребени вистински сијалици.

Во прилог погледнете како изгледаа дел од преостанатите ѕвезди кои годинава присуствуваа на МЕТ балот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Трпе ќарил некоја плавуша.
И после добриот секс, на плавушата и текнало:
- А бе да не имаш сида?
- Не, а што ти текна?
- Не би сакала пак да добијам!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби