Што најмногу ја привлекува жената кај мажот?

Истражувањето кое меѓу 1000 жени го спроведе „Принстон” корпорацијата за испитување на јавното мислење во Њу Џерси покажа дека голем процент од жените сакаат мажот да биде верен, самоуверен, добар слушач, да има смисла за хумор, но и добар стил.Само 13 отсто од жените признале дека мускулите се важни за физичката привлечност, а пак, 66 отсто изјавиле дека за нив најпривлечен е моралниот интегритет на мажот, објави интернет страницата БестЛајфОнлајн.ком, наведувајќи 20 особини, кои ги чинат мажите привлечни, од најважна до најмалку важнa.

Карактерни особини: Верност, самоувереност, љубезност, морален интегритет, „татковство” (што е дефинирано со зборовите трпеливост, грижа и желба за деца).

Личност: Смисла за хумор, стабилност, интелигенција, страст, великодушност.

Практични вештини: Добар слушач, романтичност, да е добар вo кревет, во кујна, како и во заработувањето.

Физички особини: Смисла за стил, да е згоден, да има мускули, па висина и на крај – добра форма.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби