Emmy Awards црвен тепих: Кога твојата комбинација не е единствена

Појавувањето на црвениот тепих знае да им зададе сериозна главоболка на ѕвездите од светот на шоу-бизнисот со оглед на тоа дека нивниот моден избор ќе се анализира и коментира понекогаш и со месеци од моментот кога се појавиле пред фото објективите.Потребата да се биде уникатно облечен на престижен настан од типот на Еми наградите како и секоја година за некого заврши како полн погодок, а за друг како модна катастрофа.

Она што се покажа како најинтересно на овогодишното доделување на наградите е што неколку актерки се најдоа во ситуација да носат идентична комбинација од бои, па во обидот да изгледаат поинаку од другите добија сосема спротивен ефект.

 Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег има на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража, но без забрани за...
Верски календар
На денешен ден
1821.- Прокламирана е независноста на Перу, со...
1871.- Франција капитилираше во војната со...
1878.- Во Њу Хевн, САД пуштена е во употреба...
1887.- Во Лоѓ, Полска, е роден Артур Рубинштајн,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби