3 нешта кои мажот ги забележува кај една жена

Она што прво го забележуваме кај спротивниот пол секогаш е физичкиот изглед, или барем детаљ од сѐ тоа. Но, што е тоа што еден маж прво забележува кај една жена, а нема никаква врска со физичкиот изглед? Стручните лица и познавачите ги издвоија трите најважните работи што еден маж ќе ги забележи кај една жена, кои немаат врска со физичката убавина.

СтрастПритоа, овде не се мисли на страста во кревет. Жените кои ја пронашле својата цел во животот на којашто се посебно посветени, се посебно привлечни за машкиот пол. Тоа може да биде работата, хоби или што било што ја прави среќна , па таа едноставно зрачи кога зборува за тоа. Изразете ја својата единственост и оригиналност и не се трудете да покажете колку сте слични со него, туку колку се сакате себеси.

Автентичност

Многу жени при стапување во љубовна врска ги жртвуваат своите погледи, ставови и соништа за да „се вклопат“ со оние на својот партнер. Тоа најчесто е погрешен начин за обид да го задржите и сигурно нема да Ве направи посреќна во животот.

Цврстиот став, уверувањата, одлучноста и решителноста е тоа што Ве прави единствена, посебна и силна.

Женственост

Денешниот начин на живот често укажува на исклучителната важност на самостојноста, напорната работа и вреднувањето. Важноста на овие нешта е неспорна, меѓутоа кога жената ќе почне во сѐ да ја презема иницијативата и главниот збор, одлуките треба да се донесуваат во согласност со партнерот и – да му дозволите, барем малку, да Ве разгали… За заедно да гои решавате проблемите. Дозволете му да Ви отвори врата или да Ви го подаде капутот при облекување. Просто, покажете ја и својата понежна страна.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег има на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража, но без забрани за...
Верски календар
На денешен ден
1821.- Прокламирана е независноста на Перу, со...
1871.- Франција капитилираше во војната со...
1878.- Во Њу Хевн, САД пуштена е во употреба...
1887.- Во Лоѓ, Полска, е роден Артур Рубинштајн,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби