Дежа ву за Кејт Мидлтон во фустан од Alexander McQueen

Војвотката од Кембриџ повторно покажа дека „рециклирањето“на модните комбинации не е воопшто лоша работа, откако  блесна на доделувањето на BAFTA наградите во прекрасен златно-бел фустан од колекцијата на Alexander McQueen.

Креацијата, во која Мидлтон прошета на црвениот тепих, за прв пат ја видовме во 2012-та година, кога беше специјално сошиена за посетата на Малезија. 

За разлика од многу други познати личности кои не сакаат два пати да бидат видени во ист фустан, Кејт воопшто нема таков проблем.

Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби