Vanity Fair Oscars Party: Холивудските ѕвезди во креации од врвните модни брендови

Забавата на Vanity Fair, што традиционално се одржува по доделувањето на златните статуетки и оваа година на едно место ги собра звучните имиња на Холивуд. По еуфоријата на Оскарите, познатите конечно можеа да се опуштат и безгрижно да уживаат во забавата зачинета со добра храна и пијалаци.

На овој постоскаровски настан нема црвен тепих, но тоа не ги спречува ѕвездите од А листата да го покажат најдоброто од себе во креации од врвните модни брендови како Oscar de la Renta, Zuhair Murad, Versace и слично.

Ако се прашувате која модна куќа стои зад некоја креација, погледнете во прилог.

Versace

Ralph & Russo

Zuhair Murad

Oscar de la RentaПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби