Новите чизми од „Луј Витон“ се тренд за зимската сезона

Топлите и меки чизми се на самиот врв на трендовите оваа година. Имено, француската модна куќа „Луј Витон“ се фокусираше на удобноста, мекоста и волуменот, дизајнирајќи „чизми перничиња“, инспирирани од домашниот лежерен стил.

Новата хит обувка има за цел да биде потопла, удобна, а воедно и модерна. Дизајнот е потпишан од креативниот директор на „Луј Витон“, Николас Геские.

Овие чизми беа претставени како дел од колекцијата пролет 2021 година и веќе станаа хит на интернет. Чизмите, коишто според сите проценки, ќе ја одбележат зимската сезона, доаѓаат во неколку бои и нијанси – од бела до зелена.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Машките трошат 2000 калории за секс, 100 на секс а 1900 на фалење.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1583.- Роден е холандскиот правник, писател и...
1585.- Умре папата со италијанско потекло Гргур...
1778.- Роден е англискиот писател Вилијам...
1813.- Умре францускиот математичар, механичар и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби