Корона-мода: Блузони со маска

Пандемијата на коронавирусот, меѓу другото, влијае и на модната индустрија. Последниве неколку месеци, видовме бројни брендови кои излегоа со уникатни дизајнерски маски…Најновиот моден тренд е маска „пришиена“ на облеката, како додаток. Модниот бренд ,,PrettyLittleThing” пушти во продажба блузон со качулка и тој оди со маска зашиена околу вратот.

Достапен е во сива и црна боја и чини 16 фунти. На својата интернет-страница, брендот појасни дека маската не е медицинска заштита на лицето.-Имајте на ум дека овој блузон не е заштитна маска. ,,PrettyLittleThing” не гарантира медицинска заштита од овој блузон. Затоа, ве замолуваме да продолжите да ги следите и практикувате сите релевантни упатства за социјална оддалеченост, се наведува во описот.

Пред тоа, брендот дизајнираше и фустан кој содржи вградена маска. Манекенката Лоти Мос беше забележана како носи таков фустан во септември во Лондон.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се вратил Мујо од партиски состанок потечен во двете очи.
"Што се случи?"- го прашале.
"Па, знаете, партискиот состанок беше многу долг..."
"И ?"
"Јас седев зад...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби