„Nike Go FlyEase”: Патики кои се облекуваат на наједноставниот можен начин

Компанијата „Nike“ во продажба ќе пушти тн. „hands free“ патики, коишто се облекуваат како влечки, без употреба на рацете.

По изглед, новите спортски обувки нема да се разликуваат од традиционалните. Но, внатре во нив лежи клучот. Среде патиката има механизам што прави обувката да се витка, при што ногата ќе може лесно да се стави во неа. Потоа, патиката веднаш се исправа.

Називот на новите патики е „ Nike Go FlyEase”. Ќе бидат достапни во три комбинации – бела и зелена, бела и црвена и – бела и сина боја. Ќе се најдат во продажба од 15 февруари и цената ќе изнесува 120 американски долари (100 евра).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си одат тројца будали по железничка пруга и едниот вели:
-колку долги се овие степеници, бреее, крај немаат
Вториот вели:
-абе остај што се долги, па и оградава ја ставиле...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби