Истражувања: Германците имале подобар секс за време на пандемијата

Германците уживале во подобар секс во текот на пандемијата на коронавирусот, јави ДПА, повикувајќи се на германски истражувачи кои собрале докази во две засега, необјавени студии.Вкупно 72 отсто од мажите и жените анкетирани од Универзитетот во Мерсебург изјавиле дека нивната врска не се влошила за време на пандемијата, додека 16 отсто рекле дека се подобрува. Само 12 отсто веруваат дека односите им се влошиле за време на пандемијата.

Кај жени со партнери, 30 отсто велат дека нивната врска е подобрена, 58 велат дека не е подобрена, а 12 отсто сметаат дека се влошила. Меѓународната студија на Институтот за истражувања на секс при Универзитетскиот медицински центар Хамбург-Епендорф (УКЕ) излезе со слични резултати.

Половина од испитаниците не доживеале промена во нивната сексуална врска со партнерот. Од половина што забележале промена, повеќето испитаници зборувале за позитивни промени.

Учествуваа и институти во Турција, Хрватска, Португалија, Шведска, Холандија, Франција и Чешка. Експертите забележуваат дека за време на блокадата, луѓето спиеле многу повеќе заедно и очекувале повеќе од 50 отсто од паровите да имаат подобро сексуално искуство.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си одат тројца будали по железничка пруга и едниот вели:
-колку долги се овие степеници, бреее, крај немаат
Вториот вели:
-абе остај што се долги, па и оградава ја ставиле...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби