Ќерката на Мадона e заштитно лице на пролетната колекција на Марк Џејкобс

Лурдес Леон, ќерката на поп-пејачката Мадона, е новото заштитно лице на пролетната колекција на дизајнерот Марк Џејкобс за оваа 2021 година.Американскот бренд ја потврди соработката, објавувајќи фотографии од колекцијата, на коишто Леон е облечена во светли бои и цветни комбинации. Колекцијата на Џејкобс е моделирана според претходните линии, типични за 1990-тите.

Според краткото соопштение за брендот, снимањето и фотосесијата се инспирирани од еклектицизам и индивидуализиран пристап кон личниот стил… Ова не е првпат ќерката на Мадона да учествува во модна кампања. Лурдес дебитираше на видео-ревија на „Миу-Миу“ во 2019 година и оттогаш следеа неколку линии вклучувајќи ги тука и „Жан-Пол Готје – Суприм“, и „Парејд – Џуси котур“.Мадона, инаку е долгогодишна муза, пријателка и инспирација на дизајнерот Марк Џејкобс. Во интервју за „Вог“, Џејкобс, претходно креативен директор на „Луј Витон“, ја нарече „кралицата на попот“ – врвна изведувачка. Мадона учествуваше во две кампањи на „Луј Витон“ под водството на Џејкобс.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си одат тројца будали по железничка пруга и едниот вели:
-колку долги се овие степеници, бреее, крај немаат
Вториот вели:
-абе остај што се долги, па и оградава ја ставиле...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби