,,Nike" и ,,Swarovski” дизајнираа нов модел на патики

Спортскиот бренд „Nike“ и компанијата „Swarovski“, која е позната по својот накит од кристали, повторно ги здружија силите.Имено, двете компании претставија нов модел патики, за жени – „Polar blue Nike & Swarovski Air Max 97“. Ова е нивна трета соработка. Претходно, тие ги имаа и патиките „Silver Bullet Air Max 97“ од 2017 и „Metallic Gold“ од 2018 година.
Најновиот луксузен модел се заснова на патиките „Air Max “ од 1997 година.

Она што го прави посебен, се кристалите Сваровски поставени во брановидни линии со различна дебелина, а меѓу нив има класичен мрежен сивкаст материјал карактеристичен за пролетните патики на „Nike“. Внатрешноста на патиката е црна, како и јазичето, но буквите се бели.

Цената за еден пар од овие паткии изнесува 400 долари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби