Мет Гала 2023: Познатите гламурозни и контроверзни во чест на Карл Лагерфелд

Првата недела од мај започна бомбастично, со најпрестижниот моден настан на годината, Мет Гала, што традиционално се одржува во Музејот на уметноста „Метрополитен“ во Њујорк.

Темата на овогодинешното модно случување беше „A Line of Beauty“ во чест на контроверзниот моден дизајнер, Карл Лагефелд, кој почина во 2019-та.

Креативниот директор на Шанел, кој го создаде прототипот на модерната модна индустрија, ќе остане запаметен како еден од највлијателните дизајнери во светот на модата.

Токму затоа, задачата да се оддаде почит кон творештвото на Лагерфелд, се виде како мошне предизвикувачка задача за ѕвездите од А -листата. Некои од нив блеснаа, додека други потфрлија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби