BEAUTY EXPO ’23 - Прв саем за козметика, коса и естетика во Македонија од 12-14 мај

BEAUTY EXPO ’23 - првиот саем за козметика,коса и естетика во Македонија ќе се одржи од 12-14 мај 2023 година во Хотел Лимак, Скопје.На саемот ќе земат учество 40тина изложувачи кои на посетителите ќе им ги претстават новитетите од светот и пазарот на beauty индустријата. Посетителите ќе имаат уникатна можнoст да присуствуваат на Public Spot едукативни презентации, да набавуваат производи по промотивни цени и саемски попусти, да уживаат во богата, едукативна и забавна програма која што биде покриена со водителката – домаќин Миа Костова.

На штандовите на саемот ќе има богата понуда од:

-Препаративна козметика за нега на кожа и за професионална и домашна употреба;

-Препаративна козметика за нега на коса за професионална и домашна употреба

-Производи за нега на раце и стапала, педикир, маникир

-Опрема за салони за убавина (козметички,фризерски,wellness и спа центри)

-Wellness производи

-Декоративна козметика

-Парфеми

-Фармацевтски производи

-Диетски суплементи

-Естетски ординации

-Дерматолошки ординации

-Школи и едукативни центри за нега и убавина

Дополнително ова е одлична можност за стекнување на знаење за производи и третмани преку бесплатни презентации и обуки.

Детални информации и програма:

Петок -12.05.2023

Саемот ќе се отвори во петок во 17ч за посетители.

Во 20ч ќе има официјално отварање со богата програма.

Сабота-13.05.2023

Саемот се отвара за посетители во 09ч - се затвара во 21ч.

Недела-14.05.2023

Саемот се отвара за посетители во 09ч. - се затвара во 20ч.

Влезниците се со цена од 200 ден. А можат да се набават на влез на саем во х.Лимак или онлајн на www.kupikartizase.com. За сите новитети и информации во врска со саемот:

https://www.instagram.com/saemzakozmetikamk/
https://www.facebook.com/saemzakozmetikamk
https://beautyexpo.mk/

Во соработка со туристичката агенција Voyager се организира превоз од повеќе градови во Македонија како и соседните земји. Организатори на саемот се Арт Школа за убавина и Во Бело.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби