Што жените носат во чантите?

Истражувањето спроведено меѓу Британките покажало дека дури 68 отсто од жените никогаш не ја ревидираат содржината на својата чанта.


Четвртина испитаници со себе носеле резервна долна облека, додека два отсто од нив признаваат дека во посебна преграда чуваат и сексуални играчки. Сепак, голем дел од жените всушност и не знаат што се имаат во чантата - повеќе од половина од нив никогаш не ја ни празнат.

Истражувањето го спроведе веб сајтот AnjiliLondon.com, a покажало дека во содржината на чантата задолжително се наоѓа шминка, мобилен телефон и паричник. Осумдесет отсто освен тоа носат и клучеви, чешел, марамици, лекови против главоболка, огледалце и чадор.

Сепак, некои од испитаниците сакаат да имаат и невообичаени работи. Два отсто од нив носеле остатоци од храната, додека една жена признала дека во една прилика пронашла расипана риба на дното на чантата. 27 проценти носат лак или гел за коса, 12 проценти не се одвојуваат од амајлијата, а седум отсто носат плишана играчка.

Ниту една жена не се „возбудува“ поради тежината на својата чанта и сите се свесни дека носат бројни непотребни работи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби