Жешка галерија од карневалската лудница во Рио де Женеиро

Карневалската самба грозница која го тресе бразилскиот велеград Рио де Женеиро владееше и синоќа.

Бројните школи за самба ги одмерија своите сили во карневалската поворка пред повеќе од 70.000 гледачи на трибините и уште стотина илјади кои спектаклот го следеле преку малите екрани. Подготовките за овој карневалски спектакл во Бразил траат цела година.

Погледнете ја фотогалерија и за миг најдете се во егзотичниот Рио.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби