Џонсон повеќе сака да се случи Брегзит, отколку да остане премиер

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека Велика Британија ќе ја напушти Европската унија најдоцна до 31 јануари, доколку неговата Конзервативна партија добие мнозинство на изборите за две недели.-Ако успееме да добиеме мнозинство, тогаш најдоцна до 31 јанаури ќе излеземе од ЕУ , рече Џонсон за радиот Би-Ви-Си.

Тој повтори дека не гледа причина зошто Велика Британија да треба да го продолжи преодниот период за Брегзит по 2020 година, пренесуваат британските медиуми.

Запрашан дали повеќе сака да остане премиер или Велика Британија да ја напушти ЕУ, Џонсон одговори дека „повеќе сакам да не исфлам од ЕУ, тоа можам да ви го кажам“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Неискусна девојка го прашува момчето:
-Мили, какво ти е тоа испакнување на панталоните?
-Тоа е бубрег мила.
-Ох, толку сум загрижена за тебе. Да не имаш камен во бубрегот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1265.- Првпат е свикан англискиот Парламент со...
1327.- Англискиот крал Едвард Втори го принуди...
1649.- Заробениот крал Чарлс Први на крајот на...
1667.- По 13-годишните борби Русија ја порази...