Силен земјотрес во Русија

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтерова скала го погоди денеска рускиот далечен исток, во регионот Чукотка.

Засега нема податоци за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Епицентарот на потресот се наоѓал 406 километри југозападно од Анадир, административниот центар на Чукотка, на длабочина од 10 километри под површината на земјата, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Докторе со мојата жена нешто не е во ред. Секогаш кога водиме љубов таа бара да и платам по 100 марки.
-Тоа е ваша грешка, објаснува психијатарот.
–Нас ни наплатува по 250...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...