Ердоган: Воена операција во Идлиб е прашање на време

Турција нема да се двоуми да се погрижи сама за сопствените безбедносни проблеми доколку другите земји од регионот не успеат да ја уверат, рече турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, цитиран од весникот „Дејли Сабах“.– Прашање на време е започнување нова операција во Идлиб, во северозападна Сирија, им рече Ердоган пред пратениците од неговата Партија за правда и развој (АКП).

Тој истакна дека „во моментот се издаваат последните предупредувања. За жал, не успеавме да го постигнеме посакуваниот резултат ниту кај нас, ниту во Русија“.

– Турција прави секакви подготовки за проблемот со Идлиб. Операција во Идлиб е прашање на време, рече Ердоган.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...