Италија ја разгледува можноста за воведување построги мерки за забрана на движење

Италијанските власти ја разгледуваат можноста да воведат построги забрани за движење откако податоците на телекомуникациските компании покажале дека и натаму на улиците има премногу луѓе.Во Ломбадија, регионот што е најмногу погоден од епидемијата, „40 отсто од луѓето и натаму се движат наоколу“, изјави за РАИ регионалниот секретар за здравство, Џулио Галера.

Овие податоци им биле отстапени од телекомуникациските компании , рече Галера, отфрлајќи ја тезата дека станува збор за повреда на приватноста , бидејќи се анонимни податоци, пренесува Хина.

-Никој не ги проверува граѓаните во манирот на Големиот брат, рече Галера.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...