Кибер напад на Интернет страницата на Европскиот суд за човекови права

Стразбур, 23 декемвври 2020 (МИА) – По објавувањето на пресудата за Селахатин Демиртас против Турција, од вчера Интернет страницата на Европскиот суд за човекови права е цел на голем кибер напад, што ја направи привремено недостапна, јави дописникот на МИА.

Според краткото соопштение на Европскиот суд за човекови права, што самиот го обелодени нападот, понатаму се додава дека „судот длабоко жали за овој сериозен инцидент. Надлежните служби во моментов вложуваат напори за што побрзо санирање на состојбата“.тг/сд/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...