Француските ученици сами ќе се тестираат за Ковид-19

Француските ученици ќе можат да се самотестираат наместо да прават ПЦР тестови, изјави францускиот премиер Жан Кастекс и додаде дека причината за тоа е што зголемувањето на случаите на Ковид-19 ги направи здравствените мерки во образовниот сектор премногу гломазни.-Ова ќе ги намали редиците пред аптеките, рече тој во интервју за телевизијата Франс 2.

Франција пријави најголем скок на хоспитализации од април 2021 година од Ковид-19 – во изминатите 24 часа има 767 нововопримени пациенти во болниците во државата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...