Рацете на Јанукович се потопени во крв

Гетеборг, 19 февруари 2014 (МИА) - Одговорноста за насилството во Украина лежи еднострано врз претседателот Виктор Јанукович Тоа денеска го изјави шефот на шведската дипломатија Карл Билд, јави дописникот на МИА од Гетеборг.

- Тој беше токму таа личност која можеше да ги спречи насилствата така што ќе испружеше рака за демократска соработка со опозицијата. Наместо тоа, тој крена тупаница и сега неговата рака е потопена во крв, вели Билд.

Шефот на шведската дипломатија ги отфрла критиките во Москва дека западните политичари се одговорни за развојот на настаните во Украина.

- Ако се погледнат руски медиуми, тогаш се забележува безобѕирна пропаганда што се води против Европската унија, смета Карл Билд.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...