Лизо со разголена фотографија ги потсети обожавателите да гласаат

Американската пејачка Лизо со разголена фотографија од себеси ги потсети своите обожаватели од САД да гласаат на претседателските избори.На уметничката слика, Афроамериканката која за многумина претставува икона и пример за самопочитта и самоувереноста кај полничките жени, е полупокриена само со американското знаме.

-Кога мислам на оваа земја, не мислам на нејзините закони, мислам на нејзините луѓе. Мислам на тоа како сме воспитани за да бидеме патриоти во однос на насилството, пропаганда и војна. Размислувам за тоа како оваа земја е во сопственост на угнетувачот и како угнетените се заглавени во долината на капитализмот. Но, мислам и на младите луѓе кои одбиваат да бидат потхранувани со невистини. Мислам и на повозрасните кои ги оттурнаа предрасудите полни омраза, дури и кога тоа се чинеше невозможно… Поради вас, јас сè уште се надевам, напиша Лизо во коментар.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби