ФОТО: Голата Мерил Стрип предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи

Холивудската легенда, Мерил Стрип (72) дигна голема прашина со нејзината последна улога во филмот „Don’t look up“.

Оскаровката, која е препознатлива по своите врвни филмски остварувања се појави како од мајка родена во една од сцените на филмот.Голата позадина со тетоважа за кратко покрена лавина на коментари по социјалните мрежи. Многумина дури и поверуваа дека голата жена, која во сцената е свртена со грб, навистина е Мерил Стрип.

Сепак, колку и да е професионална и целосно посветена на своите улоги, Стрип во оваа сцена користеше двојничка која одлично си ја заврши својата работа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби