Принцот Вилијам „уловен” во ЛГБТ ресторан во Полска

ЛГБТ ресторан е последното место каде што би очекувале да видите некој од британското кралско семејство, а уште помалку самиот принц Вилијам.Посетителите на Butero Bistro во Варшава останале вчудоневидени кога забележале дека во нивното омилено место влегува ни помалку, ни повеќе туку наследникот на британскиот трон.

Според блиски извори на палатата, принцот решил да му се придружи на тимот од вработени, кои претходно направиле резервација во ресторанот.Вилијам, кој е прв во редот за британскиот трон, вчера го посети Жешов, пред да отпатува за Варшава. Неговата посета беше држена во тајност и проследена со огромно обезбедување.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...

Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби