Нина Бадриќ: Побарајте го Кијану Ривс и кажете му дека сме сродни души

Нина Бадриќ од првиот ден кога се појави на музичката сцена на поранешна Југославија освои со својот магичен глас, позитивна енергија и харизма која никого не остава рамнодушен. И години подоцна, ништо не се промени. Со своите песни знае да расплаче многумина, а со своите шеги да насмее до солзи. Затоа е сакана,почитувана каде и да се појави, и во општеството и на сцената.Минува низ животот со крената глава и ведар дух. Дури и кога и беше тешко, знаеше дека мора да оди напред, дека тагата и болката нема да траат вечно и дека мора да успее и да биде најдобрата верзија од себе.Нејзината насмевка беше нејзината движечка сила.

Затоа, кога ќе се наврати на својот живот, може да каже дека е среќна жена. Таа го сака животот, а тој ја сака неа. Дише со полни бели дробови, со нетрпение го чека секој ден.

Неодамна таа беше во нашиот главен град, повеќе од одлична причина за да биде дел од единствениот естраден магазин кај нас "Бекстејџ" . Отворена, искрена во разговорот но и побара помош од македонската јавност, погледнете го видеото за да видите за што станува збор:Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби