ВИДЕО: По примерот на Џеј Ло до витко и тонирано тело

За Џенифер Лопез физичката активност е нешто што мора да го практикувате доколку сакате да имате тело од соништата.

Многупати сме се восхитувале на нејзината совршена линија, но таа е производ на долгогодишно вежбање и дисциплина во однос на исхраната.

Џеј Ло редовно оди во тераната, но во исто време практикува и низа од едноставни вежби кои може да ги направи секој.

Пејачката сними видео во кое опиша дел од својата секојдневна рутина, тренинг составен од неколку вежби, за кои ќе ви требаат само тегови.

Правилната исхрана во комбинација со овие вежби дава брзи резултати, а доколку сакате да го доведете своето тело во форма, фатете се за работа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби