Семјуел Л. Џексон и Крис Рок во новото продолжение на „Пила“

Семјуел Л. Џексон и комичарот Крис Рок се меѓу позвучните имиња во новото продолжение на хорор-серијалот „Пила“.Двајцата познати актери ќе глумат татко и син, а Рок е во улога на детектив кој ја истражува серијата убиства. Покрај нив, во филмот ќе глумат и Макс Мингела и Марисол Николс.

Продукциската куќа Лајонсгејт соопшти дека филмот е веќе во продукција и дека всушност не се работи за класично продолжение, туку за поглед од поинаков агол на приказната. Крис Рок е и сценарист, заедно со Пит Голдфингер. Режисерската палка му припадна на Дарен Лин Бусман.

Премиерата е закажана за октомври 2020 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Трпе и Гоце се враќаат дома од кафана, ама одлучуваат да одат по краткиот пат, преку гробишта. Само што влегле на гробишта, слушаат тие силно удирање. Се преплашуваат и двајцата,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1807.- Во Ница, е роден Џузепе Гарибалди,...
1826.- Умре Томас Џеферсон, трет претседател на...
1884.- Во знак на сеќавање на раѓањето на САД на...
1934.- Во Париз умре Марија Кири-Склодовска,...