Џеј Ло и Шакира со заеднички настап на полувремето на Super Bowl

Латино ѕвездите Џенифер Лопез и Шакира споделија дека заедно ќе настапат на Pepsi сцената за време на полувремето на Super Bowl.-Откако ја гледав Дајана Рос како одлетува кон небото за време на нејзиниот настап на полувремето на Super Bowl сонував да настапувам таму. Сега е уште поспецијално не само затоа што е 100-та годишнина на NFL, туку и затоа што ќе настапувам заедно со друга латино ѕвезда. Со нетрпение очекувам да видите што ние девојките можеме да направиме на најголемата светска сцена, стои во соопштението на Лопез.

Шакира пак напиша дека е мошне возбудена што ќе има можност да настапи на шоуто покрај Џеј Ло, а воедно и дека е пресреќна што настапот е на денот на нејзиниот роденден кога ќе наполни 43 години.

Super Bowl ќе се одржи на 2 февруари 2020-та година на Хард Рок стадионот во Мајами, Флорида.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Мојата жена постојано се жали дека нема што да облече.
-И мојата иам два полни ормани со ништо за облекување.
-Мојата жена има полн орман со здолништа, фустани, пантолони, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
354.- Роден е Свети Аврелиј Августин, епископ во...
1093.- Умре шкотскиот крал Малколм III во текот...
1312.- Роден е англискиот крал Едвард III. Toj...
1730.- Роден е Александар Василевич Суворов,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби