„Авалон“ најави проекти за август и септември во Охрид, Битола и Скопје

Продукцијата „Авалон“ соопшти дека подготвила квалитетна и возбудлива програма за август и за првите две недели од септември, со неколку проекти кои ќе се реализираат во Охрид, Битола и во Скопје. Како што наведе во соопштение, за деталите за концертите ќе почне да информира уште од вечерва.

Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести минатата недела го одобрија протоколот предложен од Здружението на музичари и на организаторите на јавни настани, кои треба да овозможат безбедно следење концерти и културни настани.

-Ќе работиме во салите со 50 проценти од капацитетите, а публиката ќе носи заштитни маски. „Авалон“ подготви неверојатно квалитетна културна и возбудлива програма. Таа е подготвена и со тенденција годинава да останеме во Македонија и сите да дадеме свој придонес туристичката сезона барем во нејзиниот последен летен квартал да не доживее катастрофа, соопшти продукцијата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша пишува љубовно писмо на дечкото...
- Овде е супер, најубаво се забавувам во зоолошката градина, уште и ти да беше тука....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по претежно суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1865.- Во Петроград е роден Александар Пертович...
1903.- Неколку денови пред паѓањето на...
1913.- Заврши Втората балканска војна која на 30...
1993.- Во Скопје умре Димитар Кондовски,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби