Каније Вест уринира врз своето Греми: Јас сум новиот Мојсеј!

Раперот Каније Вест повторно имаше мал јавен испад, но овој пат поврзан со студијата Universal и Sony.Вест на Twitter постираше видео на кое уринира врз фрлена Греми награда во ВЦ шолја и предупреди дека нема да застане тука. Ваквиот потег следи по неговата правна битка за ги добие авторските права на своите песни. Раперот изјави дека нема да објавува нов албум, се додека не го раскине договорот кој што го има со Universal и Sony. Воедно преку своите твитови напиша дека е новиот Мојсеј и дека ќе ги ослободи пејачите од ропството.

-Треба да ги видам сите договори со Universal и Sony. Нема да го гледам својот народ поробен. Го жртвувам животот, за моите луѓе. Музичката индустрија и NBA се модерни бродови за ропство. Јас сум новиот Мојсеј, напиша Вест.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби