,,Од небо до дно” - Каролина со нова долгоочекувана поп песна!

Како што најави на нејзиниот голем концерт на отворено во јули (дека следи нешто ново и возбудливо), Каролина Гочева вчера го претстави синглот ,,Од небо до дно”, нејзината прва поп песна после 12 годишна пауза.

Музиката е на Каролина Гочева, аранжманот на песната е на Роберт Билбилов, а текстот на Владимир Даниловиќ и Весна Малинова.

Снимањето, микс и мастеринг се одвиваше во “JUST RB PRODUCTION”,

Додека видео спотот е режиран и реализиран од “Пирка”.
Зад целиот проект, како извршен продуцент стои Авалон Продукција.

За стајлингот на Каролина во спотот се погрижи Јована Зука, за шминката Дадар, а за фризурата Јасмина Костиќ.

Танчери: Леонтина Ѓорѓиевска и Веселин Трајковски

Кореограф: Елена Стојкоска и Ивана Балабанова (Beatrix Crew)

Фотографии: Александра КостадиноскаПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби