Селин Дион за првпат на Греми наградите по дијагнозата со синдром на вкочанета личност

Селин Дион ги изненади присутните на овогодинешните Греми награди откако се појави како презентер на една од наградите.Ѕвездата (55), која се повлече од сцената поради синдромот на вкочанета личност,

беше мошне емотивна кога се појави пред публиката со поддршка од најстариот син Рене-Чарлс Анџелил (23). Дион ја имаше честа да ја додели наградата за албум на годината.

-Ви благодарам на сите! Ве сакам! Изгледате прекрасно. Кога велам дека сум среќна што сум тука, го мислам тоа од срце, рече пејачката.


-Оние кои се доволно благословени да бидат тука на Греми наградите никогаш не смеат да ја земат здраво за готово огромната љубов и радост кои музиката ги носи во нашите животи и на луѓето ширум светот. Ми причинува голема радост што ја доделувам наградата Греми што ми ја доделија двете легенди Дијана Рос и Стинг пред 27 години. Ова се извонредните номинирани за албум на годината, истакна таа.

Победникот во оваа категорија беше Тејлор Сифт за албумот Midnights, која влезе во историјата како изведувач кој освоил Греми за најдобар албум четири пати.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1193.- Умре арапскиот државник и војсководец...
1461.- Во англиската „Војна на ружите“ Едвард од...
1678.- Роден е италијанскиот композитор и...
1789.- Во Њујорк е свикан првиот Конгрес на САД....
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби