Килер Мајк уапсен откако освои три „Греми“ награди

Раперот Килер Мајк, чие вистинско име е Мајкл Рендер, е уапсен на доделувањето на „Греми“ наградите откако освои три признанија, соопшти полицијата во Лос Анџелес.Во видеото што кружи на интернет, Мајк со лисици на рацете е однесен од полицајци од салата каде што се доделуваа наградите. Портпаролот на полицијата, Мајк Лопез изјави дека раперот бил уапсен по расправија на самото место. Медиумите пишуваат дека раперот удрил чувар кој работел како обезбедување.

На 66-тото доделување на „Греми“ наградите, тој ги доби одличјата за најдобар рап-албум за „Michael“, рап-изведба и рап-песна за „Scientists & Engineers“.

Музичарот е пуштен на слобода и треба да се појави пред Судот на 29 февруари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби