Јелена Розга го претстави спотот за „Od cega sam ja“

Јелена Розга го претстави спотот за долгоочекуваната песна „Od cega sam ja“.Песната е создадена како резултат на уметничката синергија помеѓу Јелена Розга и Иван Хуљиќ. Имено, токму Иван Хуљиќ ги пишува текстот и музиката на песната која ја следи приказната за една ранлива, но и храбра жена која изгледа како да е изненадена од сопствената сила.

-Секогаш е убаво да се работи со некој кој ти ја знае душата, и кој знае колку е важно да останеш доследен на себе. Уживав во целиот процес на создавање на оваа песна, од првите снимени битови до крајот на видеото кое е вистинско визуелно уживање и едвај чекам да ги слушнам реакциите на мојата публика. Сепак, најважна е нивната проценка, возбудено изјави Јелена.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби