Договорот на Давитков истечен, кошаркарите ќе добијат нов селектор

Претседателот на Кошаркарската федерација Перо Антиќ, на денешната средба со новинарите откри дека договорот на Јорданчо Давитков како селектор на машката репрезентација е истечен и оти се водат преговори со негови потенцијални наследници.– Имавме состанок со Давитков, му ги презентиравме плановите. Нему му е истечен договорот. Има неколку имиња како опции за селектори, но не сакаме да избрзуваме и да откриваме детали. Одлуката ќе се донесе заедно со Стручниот совет кој треба да даде мислење, рече Антиќ.

За женската репрезентација веќе нема дилеми, селектор ќе биде Владимир Ѓоровиќ, кој побарал натурализација на некои други кошаркарки и не планира да ги користи Американките кои веќе имаат македонски пасош.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Доага Џејмс Бонд во Скопје и се запознава со еден стајлист...
--Бонд--Џејмс Бонд
--Геј--Сергеј…
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
42. п.н.е.- Римскиот политичар Марко Јуниј Брут...
1596.- Турската војска на султанот Мухамед ИИИ...
1764.- Во Париз умре Жан Мари Леклер, француски...
1817.- Роден е францускиот лексикограф и...