Бредли Бил постави антирекорд во НБА

Кошаркарот на Вашингтон визардс, Бредли Бил ја продолжи серијата порази со 40 или повеќе постигнати поени. Вашингтон визардс ноќеска загуби на гостувањето кај Бостон селтикс со 111:110.

Ова беше 11 последователен пораз за Вашингтон кога Бредли постигнува 40 или повеќе поени по што е поставен нов антирекорд во НБА лигата.

Претходниот антирекорд исто така му припаѓаше на Бил, кој го постави на 27 јануари.

Против Бостон Бил постигна 46 поени, реализирајќи 16 од 29 удари од поле.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...