Казинс навестува можно враќање во Сакраменто

Центарот Демаркус Казинс ја смени сликата на својот профил на Твитер, навестувајќи можно враќање во Сакраменто кингс.

Казинс ги помина првите седум сезони со Кралевите.
Три од неговите четири НБА „Ол стар“ натпревари беа во сезони во кои играше за Сакраменто.

Во моментов Казинс е слободен агент. Кошаркарот минатата сезона настапуваше за Лос Анџелес клиперс, со просек од 7,8 поени и 4,5 скока по натпревар.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...