Ирвинг: Решив да не се вакцинирам против коронавирус

Кошаркарот на Бруклин, Кајри Ирвинг побара да се почитува неговата одлука да не се вакцинира против коронавирусот.– Разбирам дека оваа одлука има финансиски импликации, не го сакам ова. Но, реалноста е дека за да бидам со тимот во Њујорк, треба да се вакцинирам. Донесов одлука да не се вакцинирам и ве замолувам да ја почитувате оваа одлука. Ќе продолжам да тренирам за да бидам фит и подготвен да им се придружам на соиграчите. Не се работи за политика ниту за НБА. Поентата е во мојот живот и во изборот што јас лично го правам, изјави Ирвинг за „ЕСПН“.

Пред два дена, Ирвинг беше суспендиран од клубот поради одбивање да се вакцинира, бидејќи тој не може да учествува на домашните натпревари. Њујорк воведе забрана за влез во јавни затворени простории на невакцинирани лица.

Иако забраната не се однесува на натпреварите на гости, клубот одлучи да не го користи 29-годишниот Американец на сите натпревари на Нетс додека не се вакцинира.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто нема жени астронаути?
- Може ли да замислиш шест жени во една соба, а да носат иста облека?

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на борба против СИДА-та
- Национален празник на Романија
1135.- Умре англискиот крал Хенри I, младиот син...
1455.- Умре италијанскиот вајар Лоренцо Гиберти,...