Прекината серијата на Кари од 99 натпревари со најмалку 10 поени

Најдобриот кошаркар на Голден стејт, Стеф Кари, постигна девет поени на натпреварот против Мајами одигран ноќта понеделник кон вторник во Сан Франциско.Така, Кари не успеаја да ја продолжи својата серија на 100, во која постигна двоцифрен број поени. Тој имаше катастрофална реализација реализираше 3 од 17 од поле и 1 од 10 за три поени. Серијата вклучуваше натпревари од регуларна сезона, плеј-оф и плеј-ин сегментот.

И покрај лошиот ефект на Кари, домашниот тим го доби натпреварот со 115:108.

Голден стејт е лидер на табелата во Западната конференција од НБА-лигата со 28 победи и седум поразиПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

* * *
Кои девојки повеќе ти се допаѓаат, оние што зборуваат многу или оние другите?
- Кои...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...