Орландо прв ќе избира на драфтот

Орландо во регионалниот дел од сезоната забележа само 22 победи, но тоа на клупското раководство му донесе синоќа во Чикаго можност да прослават победа на НБА лотаријата и да го добијат правото први да избираат на годинешниот драфт.Вториот избор ќе го има Оклахома, Хјустон ќе избира трет, Сакраменто четврти, а петтиот избор ќе го има Детроит.

Драфтот е закажан за 23 јуни во „Баркли Центар“ во Бруклин.

Орландо последен пат имаше право на прв избор во 2004 година, кога се одлучи во своите редови да го донесе Двајт Хауард.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...