Леброн Џејмс би можел да се врати на теренот во петок против Спарс

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, веројатно ќе се врати на паркетот до крајот на неделата, објави инсајдерот Крис Хејнс.

– Имам информација дека Леброн на теренот ќе се врати в петок на натпреварот со Сан Антонио, напиша Хејнс.

Триесет и седумгодишниот Џејмс го пропушти својот петти натпревар по ред во вторникот поради истегнување на препоните.

Клубот од Калифорнија рано утрото загуби од Феникс со резултат 105:115. Лејкерси се 14-ти на Западот со скор пет победи и 11 порази.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето: Тато, види имам температура 38.
Таткото: Ништо не е тоа бе сине. Сум имал јас 50, па и 60 еднаш.
Мајката: Не го лажи детето бре, знаеш дека не може да имаш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден за борба против корупцијата.
1594.- Роден е шведскиот крал Густав Втори...
1608. - Во Лондон е роден Џон Милтон, англиски...
1638.- Во Дубровник умре Иван Гундулиќ, хрватски...