50-те поени на Кари не го спасија Голден Стејт од пораз

Шампионот на НБА-лигата, тимот на Голден Стејт вориосрс утринава загуби од Лос Анџелес клиперс на гости со 134:126.
Стеф Кари кој постигна 50 поени, беше најефикасен на натпреварот, но и тоа не беше доволно неговиот тим да избегне пораз.Клиперси се на петтото место во поредокот на Западната конференција, додека Голден Стејт е на шестото место.На другите натпревари во најсилната кошаркарска лига на светот одиграни ноќта среда кон четврток постигнати се следниве резултати:

Кливленд – Филаделфија 109:118

Мајами – Мемфис 138:119

Чикаго – Сакраменто 114:117

Хјустон – Лос Анџелес лејкерс 114:110

Минесота – Бостон 102:104

Сан Антонио – Далас 128:137 (по продолжение).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на театрите
- Ден на здравственото воспитание на Македонија
1625.- Умре британскиот крал од шкотско потекло...
1703.- Рускиот цар Петар Велики, на утоката на...